Największy producent wozów asenizacyjnych w Polsce

  • pl
  • en
  • de
  • ru

Znajdź produkt

Strażak PN - 80

Strażak PN - 80

Specjalizowany wóz asenizacyjny PN-80 - STRAŻAK przeznaczony jest do dogaszania pożarów i pogorzelisk w lasach, na polach itp. Współpracuje z ciągnikiem rolniczym wyposażonym w dolny zaczep transportowy. Zbiornik z dyszlem zamontowany na jednoosiowym zestawie kołowym może być napełniany z hydrantu lub dowolnego zbiornika wody.

 

Wersja standard
Wóz STRAŻAK w wersji standardowej wyposażony jest w napędzany wałkiem z ciągnika agregat kompresor-pompa JULIA-58. Kompresor służy do napełniania zbiornika, a po przełączeniu przekładni uruchomiona pompa wirnikowa podaje wodę do węża strażackiego pod ciśnieniem max 5 bar.

 

Wersja z działkiem
Oprócz  wyposażenia  standardowego wóz może  być  wyposażony  w  działko wodne  sterowane  hydraul iczniezamontowane  na  górze  zbiornika. Działko  sterowane  hydraulicznie  z kabiny ciągnika obraca się w prawo lub lewo  oraz  zmienia  kąt  pochylenia. Zasilane z agregatu pompowego JULIA działko może rzucić wodę w dowolne miejsce w promieniu ok. 30 m.

 

Wersja z podestem
Zamiast działka sterowanego hydraulicznie na górze zbiornika może być zamontowane działko sterowane ręcznie. Operator stojąc na specjalnym podeście kieruje precyzyjnie strumień wody pod ciśnieniem ok. 4 bar w żądane miejsce.

 

Wersja z pompą spalinową
Oprócz w/w wyposażenia wóz może posiadać zamontowaną z boku zbiornika w specjalnej skrzynce pompę spalinową PS-50, która pozwala na wykorzystanie wozu bez napędu z ciągnika. Pompa pobiera wodę ze zbiornika wozu i podaje do węża strażackiego 52 mm pod ciśnieniem 2,5 bar. Dodatkowo w skrzynce obok pompy może być zamontowany ręczny bęben nawojowy z wężem gumowym o długości 20 m i prądownicą.

 

Wóz PN-80 STRAŻAK jest urządzeniem uniwersalnym gdzie opróżnianie zbiornika może odbywać się nie tylko przez pompy wirnikowe ale również przy pomocy kompresora pod ciśnieniem 0,5 bar. Producent MEPROZET KOŚCIAN S.A. na życzenie klienta wykona wóz w dowolnej konfiguracji wyposażenia oraz innej pojemności zbiornika.

Meprozet Kościan S.A. ul. Gostyńska 71 64-000 Kościan